fbpx

Pedagojik Duyarlılık Uygulamaları

Bilinçli Pedagojik Yaklaşımlar

 

Her geçen gün yenilenen ve değişen dünyamızda, öğrencilerimizi yaşadığımız çağın gerekliliklerine ve kendi bireysel kimliklerine uygun şekilde yetiştirebilmek için titizlikle hassasiyet gösteriyoruz.

 

Akademik eğitim, değerler eğitimi, dil edinimi, sanat ve spor desteği gibi ağır sorumlulukları bir arada yüklenen öğrencilerimizin duygusal tatminlerini ve psikolojik sağlıklarını da çok önemsiyoruz.

 

Bu amaçlarla okullarımızda, tüm öğretmenlerimiz tarafından yıllardır süregelen klâsik eğitim uygulamaları yerine tanımlanmış pedagojik eğitim yaklaşımları uygulanır.

 

Oyun Terapisi

 

Dost Koleji’nde her iki okulumuzda da, içeriği ve donanımı ile özel olarak düzenlenmiş “Oyun Terapisi” odalarımız bulunur. Bu alanda eğitim almış oyun terapistimiz, 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizi dönemde birer kez oyun terapisine davet eder. Oyun terapisi ile öğrencimizin seçtiği oyuncaklar, onlara yükledikleri anlamlar ve oyun oynama biçimi üzerinden, öğrencimizin bilinçaltı ile ilgili analizler yapılır ve gereken durumlarda rehber öğretmeni ile paylaşılır.

 

Kurumsal Pedagojik Yaklaşım

 

Öğrencilerimizin okul dışı zamanlarını da etkisi altında bulunduran ödev, test, sınav, ödül ve ceza uygulamaları konusunda okullarımızda, her sınıf düzeyine uygun olarak tanımlanmış sınırlar çizilmiştir. Bu ilkelerle, öğrencilerimizin tertemiz yaratılış çekirdeklerinin (fıtratlarının) korunmasına en üst düzeyde özen gösterilmektedir.

Dost Koleji