fbpx

Sarmal Eğitim Sistemi

Neden Sarmal Eğitim Sistemi?

 

Öğrencinin eğitimi, velilerinin davranışlarından ve öğretmenlerinin birikiminden bağımsız düşünülemez. Okulda her yönden tam donanımlı bir eğitim alan çocuğumuz, eve gittiğinde anne – babasının davranışlarının ya da okul dışında öğretmeninin davranışlarının, okulda kendisine öğretilenlerle örtüşmediğini görürse, kendi içerisinde bir çelişki yaşayacak ve bilgiye güvensizlik hissedecektir.

 

Bu yüzden, Dost Koleji’nde yetişkinlere yönelik eğitim faaliyetleri, öğrencilere yönelik eğitim kadar önemsenir ve titizlikle yürütülür.

 

Okullarımızda yılsonu hizmet içi eğitimlerinin yanı sıra, yıl içinde de düzenli periyotlarla “Proaktif Öğretmen Akademisi”, “Dost Veli Akademisi”, “Anne Akademisi” ve “Kur’an Buluşmaları” etkinlikleri düzenlenir.

 

Proaktif Öğretmen Akademisi Nasıl Uygulanıyor?

 

Tüm öğretmenlerimizde olmasını hedeflediğimiz en önemli kişilik özelliği, proaktif olmaktır. Proaktif bireyler, mecbur olmadan da öğrenen, mecbur olmadan da iletişim kuran, mecbur olmadan da sorumluluk üstlenip çaba gösteren bireylerdir.

 

Bu kişilik özelliğini tüm eğitim süreçlerinde öğretmenlerimize kazandırmak ve onların bilgi – üretim dinamizmlerini sürekli koruyabilmek adına, düzenli seminerler ve çalıştaylar düzenleriz. Bu seminerlerde eğitim teknolojileri, öğrenci psikolojisi, pedagoji, yapılandırılmış değerler eğitimi, kültür ve medeniyet bilinci konuları paylaşılır.

 

Velilerimize Yönelik Eğitim Etkinlikleri Nasıl Uygulanıyor?

 

Velilerimizin çocuklarıyla ilişkilerinde ihtiyaç duyacakları bilgi ve donanım konusunda kendilerine yardımcı olmak adına, “Veli Akademisi” adıyla düzenli seminerler organize ederiz. Ayrıca, dileyen anne velilerimizin gönüllü katılımlarıyla “Anne Akademisi”, her hafta uzmanları misafir etmektedir.

 

Yazarlar, eğitim uzmanları, pedagog ve psikologları misafir ettiğimiz seminer programlarında yaş gruplarına göre çocuk davranışları, çocuklarda kişilik gelişimi, çocuklarda maneviyat eğitimi, aile içi iletişim, psikolojik bilinçlendirme gibi başlıklar konu edilir.

 

Yine her hafta devam eden “Kur’an Buluşmaları”, kutsal kitabımızın âyetleri etrafında birlikte düşünmek ve beşikten mezara kadar öğrenmeyi sürdürmek isteyen tüm velilerimizin katılımlarına açıktır.

 

 

Dost Koleji