fbpx

“Lazer” Öğretim Modeli

Öğretim Modelimiz Neden “Lazer”?

 

Lazer, gücünü odaklanmaya borçludur. Aynı zamanda teknolojisi ile birçok alanda hayatı kolaylaştırma özelliğine sahiptir.

Dost Koleji’nde uyguladığımız öğretim modeli de bu 2 esasa sahip olduğu için adını ‘Lazer Öğretim Modeli’ koyduk:

 

  1. Odaklılık

Biz tamamen öğrencimize odaklı, bireysel ilgiyi öne alan, takip eden; aynı zamanda öğrencimizin konsantrasyonunu temin eden ortamlar sunan bir öğretim modeli benimsiyoruz.

 

  1. Teknoloji desteği ile kolaylaştırma

Öğretimde kullandığımız ileri teknoloji, öğrencilerimiz için konuları öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi zihinlerinde kalıcı hale gelmesine yardımcı oluyor.

 

Lazer Öğretim Modeli’ni Nasıl Uyguluyouz?

 

İleri teknoloji kullanıyoruz: Tüm sınıflarımızda Smart-board akıllı tahtalar, Smart’a özel akıllı içerikler, sinema salonumuzda 3D uygulamalar ile birlikte görsel-işitsel-dokunsal algı kanalları için zenginleştirilmiş materyallerden yararlanıyoruz.

 

Hayatı Öğrenme Etkinlikleri ile deneyimleyerek öğrenme sağlıyoruz: Atölye çalışmaları, teknik geziler, hafta sonu kulüpleri, sosyal etkinlikler, konferanslar ve sorumluluk alma görevleri ile öğrencilerimize hayatla iç içe bir okul sunuyoruz.

 

Öğrenci Koçluğu ile öğrencimizin gelişimini takip ediyoruz: Okullarımızda, her öğrencinin akademik sorumluluğunu üstlenen bir öğretmeni var. Öğrenci koçluğu sistemiyle öğrenciye özel destek etütleri, algılama kanalına uygun yönlendirmeler ve gelişim haritalaması yapıyoruz.

 

LGS Hazırlık sürecini uzun vadeli olarak bilinçli planlıyoruz: LGS için yapılandırılmış tekrarlı müfredat, ayrıca ilave etüt ve kamp programları uyguluyoruz.

Dost Koleji