fbpx

BİR EĞİTİMCİ OLARAK PEYGAMBERİMİZ (SAV)

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin daha iyi bilinmesi, anlaşılması, tanınması, kavranması; aradaki zaman ve mekân farkları ne kadar uzarsa uzasın, O’nunla (sas) beraber yaşama imkânının yeniden elde edilmesini sağlamak kısaca O Yüce Nebi (as) ile hem dem olmak maksadı ile okulumuza davet etmiş olduğumuz Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin YILDIRIM 14 Nisan Cuma günü hepimize unutulmaz anlar yaşattı.

Ortaokul öğrencilerimiz ile okulumuz seminer salonunda bir araya gelen Muhammed Emin YILDIRIM iki ayrı oturumda iki ayrı güzel insanı öğrencilerimizle mana âleminde buluşturdu. İlk oturumda öğrencilerimize henüz 10 yaşlarında iken Peygamber terbiyesinde yetişen Hz. Enes’i (ra) anlatan YILDIRIM, ikinci oturumda çocuk yaşlarında Hz. Peygamberin teklifine “Ben Varım” diyen Hz. Ali’nin (kv) sadakat dolu gençlik yıllarını aktardı.

Cuma akşamı saat 20.30’u gösterdiğinde Nazım Hikmet Kültür Merkezini dolduran kalabalık heyecanla programın başlamasını bekliyordu. Sahnemiz 1. Sınıf Öğrencimizden Erencan’ın tatlı Kuran tilaveti ile başladı. Ardından 2. Sınıf öğrencimiz Hatice Reyyan “Kırk Yaşındasın” şiiri ile izleyenleri hem duygulandırdı hem ağlattı.

Son olarak sahneye davet ettiğimiz Muhammed Emin YILDIRIM “Bir Eğitimci Olarak Peygamberimiz (SAV)” konulu semineri ile Ankara’nın dört bir yanından davetimize icabet ederek salonu hınca hınç dolduran ebeveyn ve eğitimcilere unutulmaz anlar yaşattı.

Dost Ailesi olarak programımıza iştirak eden tüm veli, eğitimci ve Ankaralı gönül dostlarımıza teşekkür eder, bir sonraki “Yetişkin Eğitimi Programımızda” tekrar buluşmayı temenni ederiz.

Categories :

Dost Koleji