fbpx
20
Jun

HEP ÇOCUK KALSAK

20.06.2019

Çukurambar Dost Koleji okul öncesi grubu öğrencilerinin yıl sonu gösterisinde, hem 6 yaş gruplarının mezun olup ilkokula yolcu edilmesinin hüznü ve heyecanı, hem 5 yaş gruplarının bir üst gruba geçecek kadar büyümelerine şahit olmanın mutluluğu, hem de okulumuzun en küçükleri olan civcivler sınıfı öğrencilerinin sahnedeki sevimliliği, izleyen tüm DOST ailesinde yürekten hissedildi.

Devamı...
20
Jun

KARNELERİ ALDIK, HAYAT OKULUNA DEVAM…

20.06.2019

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Dost Koleji’nde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde karne heyecanıyla sonlandırıldı. Her sonun yeni başlangıçlara, yeni mutluluklara ve yeni başarılara yelken açmak olduğu kanaatiyle tüm öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı tatiller dileriz.

Devamı...
18
Jun

TOHUM SAÇ-MEZUNİYETİMİZ BAMBAŞKA

18.06.2019

Her başlangıç güzel ve heyecanlıdır fakat ayrılıklar hüzünlüdür. Dost Koleji 4.yılında ilk göz aydınlığımız olan 8.sınıflarını mezun etti. Bizler Üstad Necip Fazıl ‘ın dediği gibi : “Tohum saç, bitmezse toprak utansın Hedefe varmayan mızrak utansın.” düsturuyla, öğrencilerimizi hayata hazırladık. Dost kapısı, tüm dost gönüllü öğrencilerimize sonuna kadar açıktır. Yolları, bahtları her daim açık ve bereketli …

Devamı...
31
May

GÖZLERİMİZ BİRER HAZİNE

31.05.2019

Hazine Avcıları gözlerinde birer hazine olduğunu aşağıdaki etkinlikler kapsamında deneyimlediler: * Gözler kapalı yön bulma, çizim yapma, labutları devirme.. *Çocuklar ikili gruplara ayrıldılar ve Grup elemanlarından birinin gözlerini bağladık ve gözü kapalı şekilde geniş bir alanda arkadaşının rehberliğinde yürümesi ve görmeden hareket nasıl olur tecrübe etmesini bekledik. •Çocukların gözleri bağlı olmadan ve ardından bağlı olarak …

Devamı...
23
May

FİNALDEYİZ! KANGURU MATEMATİKTE DOST KOLEJİ MÜHRÜ

23.05.2019

Çukurambar Dost Koleji 4. Sınıf öğrencilerimizden Elif Sude Tetik, yaklaşık 6 milyon öğrencinin katıldığı Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatları Sınavının ilk basamağında %5’lik dilime girerek final sınavına girmeyi hak kazandı. Ayrıca final sınavında da %10’luk dilime girerek Milli Eğitim Bakanlığı Etkinlik Başarı Belgesi ve Kanguru Matematik Başarı Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını …

Devamı...
21
May

HAZİNE AVCILARI YANARDAĞ DENEYİ

21.05.2019

Hazine Avcısı Dersinde bu hafta ne yaptık dersiniz… Yeryüzünde neler var acaba dedik ve çevremizdeki varlıkları saydık. Bunlarin içinden dağların neden bizim için bir hazine olduğu üzerinde konuştuk. Hadi o zaman bir yanardağ deneyi yapalım dedik. Sirke ve kabartma tozu ile patlama gerçekleştirdik.  

Devamı...
17
May

3rd Graders practised weather

17.05.2019

3rd  Graders practised talking about the weather and seasons through a weather – related song “what’s the weather like”?        

Devamı...
17
May

YAZI ÇALIŞMALARI İLE DERSLERİMİZ DAHA RENKLİ

17.05.2019

Sevimli öğrencilerimiz ile Kuran-ı Kerim dersini daha verimli geçirmek üzere yapmış olduğumuz yazı çalışmalarımız…  

Devamı...
17
May

ANAHTAR KAVRAMLAR SERGİSİ

17.05.2019

Öğrencilerimizden, Kitabımız Yüce Kuran’ı Kerimimizden namaz sureleri ile ilgili verdiğimiz anahtar kavramlarla materyal oluşturmalarını istedik. Öğrencilerimizin hazırladıkları birbirinden kıymetli çalışmalardan oluşan sergimiz tatlı bir hatıra olarak zihinlerde yer etti.  

Devamı...
15
May

HER TOHUM BİR HAZİNE

15.05.2019

Hazine Avcısı Dersi “Tohumun Dünyası” konusu kapsamında “Bir tohumun içinde kocaman bir bahçe, bir orman saklıdır.” gerçeğini araştırmak istedik. Nasıl oluyor da koca ağaçlar, dürülmüş ve küçücük bir bedene saklanmıştı. Bu tam Hazine Avcılarının okuması gereken bir mektuptu. Avcılarımız tohum dünyasını kendi diktikleri bitkilerde gözlemlemeye başladılar.  

Devamı...