31
Aug

BÜYÜK KAVUŞMANIN SEVİNCİ

31.08.2020

Geniş bahçemizde, ilgili öğretmenlerimiz ve dikkatli hemşirelerimizle, cıvıl cıvıl öğrencilerimize kavuştuk. Yeni eğitim – öğretim yılına, öncelikle telafi eğitimiyle sıcacık bir “merhaba” dedik. Anaokulu, 1.sınıf ve 8.sınıf öğrencilerimiz hazırlık çalışmalarına yüz yüze başladılar.  

Devamı...
27
Aug

EĞİTİMDE CİDDİYET SAĞLIKTA HASSASİYET

27.08.2020

Dost Koleji yeni eğitim öğretim dönemi hazırlık çalışmaları kapsamında, öğretmenlerimiz Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Emin Maden’den “Koronavirüsü tanıyarak yaşamak” konulu bir seminer aldılar. Seminerde Doç. Dr. Maden, virüsün bulaşma yolları, yapısı ve korunma tedbirleri hakkında öğretmenlerimize kapsamlı bilgiler verdi. Öğretmenlerimiz de sorularıyla semineri zenginleştirdiler.      

Devamı...
21
Aug

Covid-19’la mücadele ve Hijyen çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.

21.08.2020

Dost Koleji olarak öğrencilerimizin akademik, kültürel, manevi gelişimlerini önemsediğimiz kadar sağlıklarına da değer veriyoruz. Bu Amaçla 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi hazırlıklarımızı kesintisiz devam ettiriyoruz. Okulumuzun tüm şubelerinde sosyal mesafeyi korumaya yönelik önlemler alınmaktadır. Şubelerimizde dezenfektasyon işlemleri düzenli olarak yapılmakta, okula giriş-çıkışlar kontrol edilmektedir. Dersliklerimiz ve ortak kullanım alanlarımız sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiş olup ilgili …

Devamı...
17
Jun

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN 3 ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDERİZ.

17.06.2020

Devamı...
1
Jun

NEVZAT TARHAN DOST KOLEJİNDE

01.06.2020

Akademik camiada oldukça saygın, aile üzerine tespitleri oldukça muteber, psikoloji ve duygusal zekâ üzerine eserleri ile de tanınan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan 3 Haziran Çarşamba saat 21.00’da Instangram canlı yayında Dost koleji hesabı üzerinden sizlerle buluşuyor.  

Devamı
25
May

MATEMATİK DOST İŞİDİR

25.05.2020

Matbeg sınavında soruların tamamını doğru cevaplayan Elif Sude Tetik ve Kanguru Matematik sınavında soruların tamamını doğru cevaplayan Eymen Şirin isimli öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.      

Devamı
20
May

HAYAT DOLU BİR SÖYLEŞİ

20.05.2020

Ülkemizin bilge isimlerinden Hayati İnanç, Dost Koleji velileri ile buluşuyor. Hayati İnanç ile çocuk, eğitim, aile ve hayata dair keyifli bir akşam sohbetine davetlisiniz. 21 Mayıs Perşembe gecesi 22.00’de Instagram hesabımızdan yapılacak canlı yayın Ülkemizin bilge isimlerinden Hayati İnanç, Dost Koleji velileri ile buluşuyor. Hayati İnanç ile çocuk, eğitim, aile ve hayata dair keyifli bir …

Devamı
23
Mar

DOST KOLEJİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM-YAKINDAN İLGİ

23 Mart 2020

Her haftasonu deneme sınavları, canlı dersler, öğrenci ile etkileşim imkanı ile Dost Koleji’nde eğitim-öğretim faaliyetleri aralıksız devam ediyor.   Kayıtsız kalmayın.  

Devamı...
19
Dec

DİJİTAL D-EVRİM

19.12.2019

“Dijital Diyetisyenlik” kavramı ile bildirim bombardımanı altındaki insanların teknolojik gelişmeleri nasıl hayatlarına entegre etmeleri gerektiği üzerine uzmanlaşan Tolga Akkuş ile Dijital D-Evrim konulu pro-aktif öğretmen akademisi, Dost Koleji çalıştaylarına elektronik bir sayfa açtı. Özellikle sosyal medya ve gençlerin de konuşulduğu program soru cevap kısmı ile son buldu. Yeni çalıştaylar ile bilinç dünyamızı zenginleştirmek için sabırsızlanıyoruz… …

Devamı...
19
Dec

ETKİLİ SINIF YÖNETİMİ

19.12.2019

Kendini yenilemenin hem biyolojik hem psikolojik bir süreç olduğuna inanan Dost Ailesi etkili sınıf yönetimi semineri ile sanal bilgi dağarcıklarını zenginleştirdi. Yurtiçi ve yurt dışında öğretmen eğitimi üzerine seminerler veren eğitimci-yazar Muhammet YILMAZ tarafından verilen seminer öğretici olduğu kadar da renkli ve keyifli idi.      

Devamı...