fbpx
23
May

FİNALDEYİZ! KANGURU MATEMATİKTE DOST KOLEJİ MÜHRÜ

23.05.2019

Çukurambar Dost Koleji 4. Sınıf öğrencilerimizden Elif Sude Tetik, yaklaşık 6 milyon öğrencinin katıldığı Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatları Sınavının ilk basamağında %5’lik dilime girerek final sınavına girmeyi hak kazandı. Ayrıca final sınavında da %10’luk dilime girerek Milli Eğitim Bakanlığı Etkinlik Başarı Belgesi ve Kanguru Matematik Başarı Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını …

Devamı...
21
May

HAZİNE AVCILARI YANARDAĞ DENEYİ

21.05.2019

Hazine Avcısı Dersinde bu hafta ne yaptık dersiniz… Yeryüzünde neler var acaba dedik ve çevremizdeki varlıkları saydık. Bunlarin içinden dağların neden bizim için bir hazine olduğu üzerinde konuştuk. Hadi o zaman bir yanardağ deneyi yapalım dedik. Sirke ve kabartma tozu ile patlama gerçekleştirdik.  

Devamı...
17
May

3rd Graders practised weather

17.05.2019

3rd  Graders practised talking about the weather and seasons through a weather – related song “what’s the weather like”?        

Devamı...
17
May

YAZI ÇALIŞMALARI İLE DERSLERİMİZ DAHA RENKLİ

17.05.2019

Sevimli öğrencilerimiz ile Kuran-ı Kerim dersini daha verimli geçirmek üzere yapmış olduğumuz yazı çalışmalarımız…  

Devamı...
17
May

ANAHTAR KAVRAMLAR SERGİSİ

17.05.2019

Öğrencilerimizden, Kitabımız Yüce Kuran’ı Kerimimizden namaz sureleri ile ilgili verdiğimiz anahtar kavramlarla materyal oluşturmalarını istedik. Öğrencilerimizin hazırladıkları birbirinden kıymetli çalışmalardan oluşan sergimiz tatlı bir hatıra olarak zihinlerde yer etti.  

Devamı...
15
May

HER TOHUM BİR HAZİNE

15.05.2019

Hazine Avcısı Dersi “Tohumun Dünyası” konusu kapsamında “Bir tohumun içinde kocaman bir bahçe, bir orman saklıdır.” gerçeğini araştırmak istedik. Nasıl oluyor da koca ağaçlar, dürülmüş ve küçücük bir bedene saklanmıştı. Bu tam Hazine Avcılarının okuması gereken bir mektuptu. Avcılarımız tohum dünyasını kendi diktikleri bitkilerde gözlemlemeye başladılar.  

Devamı...
15
May

UÇMAYA MERAKLI OLANLAR BURAYA GELSİN

15.05.2019

Meraklı Bilim Dersi “İnsanın Uçuş Tarihi” bölümünde MS. 850 yıllarına yolculuk yaptık. İlk uçma deneyimini yaşayan Abbas ibn Firnas’ın hayallerini, icraatini konuştuk. Leonarda da Vinci’den, Hezarfen’den, Wrıght kardeşlerden bahsederken kâinatı izlemek ve hayallerimizin buluşlardaki önemine değinmek istedik. Ve hayallerimizin kapılarını aralayarak hem uçan bir araç tasarladık, hem de uçan poşet deneyini yaptık.  

Devamı...
13
May

EN CANDAN DOSTUMUZ: ANNELER

13.05.2019

Her ne kadar Anneler Gününü bir güne sığdırmaya çalışan tüketim kültürünün sert estiği bir çağda yaşasak da annelerimizi bir ömür başımızın tacı bilmemizi öğütleyen bir medeniyetin evlatlarıyız. Dost ailesi olarak iftar buluşmamızda annelerimize görsel sanatlar zümresinin el emeği, göz nuru olan küçük ama anlamlı bir hediyeyi takdim ederken hem üretim toplumu olduğumuz hem de annelerimizi …

Devamı
13
May

DOSTLUĞUN ZİRVESİ: GELENEKSEL İFTAR BULUŞMAMIZ

13.05.2019

Dost Koleji personelleri, öğretmenleri ve idarecilerinin hep bir arada iftar sofrasında buluştuğu merkez bu yıl YDA Merkez Lokantası oldu. “Biz bir aileyiz” mesajının vurgulandığı ve yüreklerde hissedildiği iftar programı tatlı sohbetler ve lezzetli ikramlar ile unutulmaz bir anı olarak tarihe geçti. Öğretmenlerimize takdim edilen anneler günü sürprizi ile program daha da renk kazandı.  

Devamı...
10
May

RAMAZAN: KUR’AN’LA DOST OLMAK

10.05.2019

Dost Kolejinde Ramazan ayı Kuranla olan bağımızın arttığı bir aydır. Ortaokul öğrencilerimiz Kuran’ı Kerim dersinde mukabele kültürünü yaşatarak derslerini en verimli halde işlemeye çalışıyor.  

Devamı...