fbpx

 

Kurucumuzun Mesajı

 

İnsanı ve hayatı sadece maddeden ibaret kabul etmiyor, varlıkta mânânın, insanda ruhun esas olduğuna inanıyoruz. İnsanları “dönüştürülmesi gereken varlıklar” olarak değil, “yaratılış programı mükemmel, saygın ve değerli bireyler” olarak görüyoruz. Bu meyanda eğitim ortamımızı her türlü siyasi, dini veya ideolojik yapılanmalardan uzak tutmaya; aklını başkasının emrine kiralamayan, eleştirel düşünceye açık, özgür ve bağımsız bireyler yetişmesine vesile olmaya gayret ediyoruz.

 

Dost Koleji, hem ekonomik hem de eğitim – öğretim iç işleyişini, bu alanda faaliyet gösteren seçkin özel okulların tamamında olduğu gibi, profesyonel şekilde sürdürmektedir. Yönetici, öğretmen ve çalışanları profesyonel yöntemlerle seçilmekte, eğitim içerikleri büyük emek ve özveri ile oluşturulmakta ve dileyen tüm velilerle de şeffaf olarak paylaşılmaktadır.

 

Dost Koleji halen Çukurambar’da ve Ümitköy’de mülkiyeti kendisine ait olan, son derece modern binalarında eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Dost Koleji’nin önümüzdeki yıllarda ülkemizin en seçkin birkaç eğitim kurumu arasında olacağına gönülden inanıyor, bu konudaki her adımımızı bu parlak geleceğin adım taşlarını döşemenin heyecanı ile atıyoruz.

 

Saygılarımızla.

 

Yaşar ERDOĞAN

Dost Koleji Eğitim Kurumları

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 – Yaşar Erdoğan Kimdir?
 

1964 doğumlu kurucumuz Yaşar Erdoğan, sırasıyla Özel Yükseliş Koleji ve ODTÜ Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir süre kamuda çalıştıktan sonra istifa ederek 1995 yılında giyim perakendeciliği ile ticaret hayatına atıldı.

 

2005 yılından itibaren gayrimenkul sektörüne de girerek üç önemli Alışveriş Merkezinin yatırım ve işletmesinde ortak ve yönetici olarak yer aldı. Halen dördüncü büyük gayrimenkul projesinin hazırlık çalışmalarının yanı sıra, perakende sektöründe ikisi uluslararası, biri ulusal olmak üzere üç markanın Türkiye operasyonunda yatırımcı ortak ve yönetici olarak görevine devam etmektedir.

 

Bunların yanı sıra 1995 yılında Dost FM, 2005 yılında ise Dost TV’nin kurucuları arasında yer aldı. 2015 yılında ise, Dost Kolejlerinin kurucusu sıfatıyla eğitimde yeni bir alternatif oluşumuna öncülük etti. Ülkemizin piyasa şartlarına bağlı olarak Dost Kolejlerinin devamı niteliğinde yeni eğitim yatırımı projeleri üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.